Lider Teknoloji Geliştirme_TR

                                        

Lider Teknoloji Gelistirme Mühendislik Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Lider Teknoloji Geliştirme (LTG) 2005 yılında Eskişehir'de 20 m2'lik bir ofiste kurulmuştur. Gücünü organizatör ortaklarının tecrübelerinden alan LTG, Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi'ndeki tesisinde, savunma sanayi ve havacılık ile ilgili bazı Ar-Ge (Araştırma ve Geliştirme), yazılım, donanım ve teknolojik projeleri, konularında uzman kişilerle yürütmektedir.

LTG kurulduktan sonra sadece piyasayı tanımak ve sektörde tanınmak adına bazı çalışmalar yapmakla kalmamış, kurumsallaşma sürecine ve kalite yönetimine de hız vermiştir. Bu kurumun amacı elektrik, elektronik, makine, bilgisayar ve haberleşme alanlarında bazı teknoloji ve yazılım geliştirme faaliyetlerini gerçekleştirmektir. 2007 yılında yazılım geliştirme çalışmalarının artırılmasına karar verilmiş, 2008 yılında ise FPGA teknolojisi ve VHDL (Donanım Tanımlama Dili) ile ilgili Ar-Ge çalışmalarına başlanmıştır. Bu çalışmalar ile entegre devrelerin tasarlanması, donanımların tasarlanması ve üretilmesi kabiliyeti kazanılmıştır.

2008 yılında FPGA teknolojisi ve VHDL (Donanım Tanımlama Dili) ile ilgili Ar-Ge çalışmalarına başlanmıştır. Bu çalışmalar ile entegre devre tasarımı, donanım tasarımı ve üretimi kabiliyeti kazanılmıştır. Şirketin sahip olduğu kabiliyetler; Ar-Ge Mühendisliği, aviyonik simülasyon & kontrol, yazılım geliştirme, ekipman, alt yüklenicilik, maket & modelleme ve sistem entegrasyonudur.

Ar-Ge şirketi, 'Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu' ve üniversitelerin 'Bilimsel Araştırma Projesi' dalları tarafından desteklenen birçok projeye imza atmıştır. 'İnsansız Hava Aracı için Artırılmış Gerçeklik Uygulamalı Sanal Kokpit Sistemi', 'Sanal Aviyonik Prosedür Eğiticisi', 'Savunma Sanayi ve Havacılıkta Kullanılan Milli Mil-Std-1553 Bus IP Çekirdekleri ve Aviyonik Arayüz Birimi Tasarımı ve Geliştirilmesi', 'Mil-Std-1553b IP Çekirdeğinin Tasarımı ve Gerçeklenmesi' ve 'Dokunmatik Ekranlı Uçuş Simülatörünün Geliştirilmesi ve Çeşitlendirilmesi' değerli çalışmalarından bazılarıdır. Kokpit sistemi ve eğitim modüllerinin simülasyonu konusundaki geniş deneyimleri projeye gerekli katkıyı sağlayacaktır.

Organizasyon tipi: Küçük ve orta ölçekli işletme

Web sitesi: https://www.liderteknoloji.com/

Yasal Temsilci: Hakan ÇUKUL (Genel Müdür)

İrtibat Kişisi: Hakan ÇUKUL